Zbuduj przewagę dzięki CSR – eventy CSR

Mateusz Macyszyn
3 lata temu

Zbuduj przewagę dzięki CSR – eventy CSR

Czym jest CSR?

Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang. CSR) to strategiczne działanie przedsiębiorstwa mające na celu dobro społeczeństwa i środowiska. Może przybierać różne formy, zaczynając od podejmowania działań proekologicznych po przestrzeganie zasad etyki biznesu. Najważniejszym jest jednak, żeby CSR był stałym i przy tym konsekwentnie rozwijanym elementem tożsamości marki.

Dlaczego społeczna odpowiedzialność biznesu jest tak ważna?

Budowanie pozytywnego wizerunku marki dzięki CSR.

Odpowiedzialne budowanie marki w oparciu o społeczną odpowiedzialność i utrzymywanie dobrych relacji z otoczeniem, może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Ocieplenie wizerunku to główny i zarazem najczęściej wymieniany powód, dla którego przedsiębiorstwa decydują się na prowadzenie działań CSR’owych. Rozwijając jednak ten wątek, zauważyć można, że odnosi się to nie tylko klientów, którzy chętniej skorzystają z usług marki odpowiedzialnej społecznie. Wzrost lojalności czy zainteresowania dotyczy także inwestorów/kredytodawców – firma, uwzględniając w strategii wymiar społeczny, zwiększa swoje szanse na finansowanie.

CSR – pracodawca odpowiedzialny społecznie

Społeczna odpowiedzialność buduje pozytywny wizerunek również wśród pracowników, zarówno obecnych, jak i potencjalnych. Świadomość, że firma prowadzi działalność CSR, może stanowić dla nich pozafinansowy benefit. Ma wpływ także na kształtowanie wysokiego poziomu kultury organizacyjnej opartej na partnerstwie, zaufaniu i jasnych warunkach współpracy. Praca w przedsiębiorstwie odpowiedzialnym społecznie gwarantuje atrakcyjne warunki, które zwiększą szansę na pozyskanie wartościowych pracowników oraz utrzymanie w firmie tych najlepszych.

Przewaga konkurencyjna dzięki CSR

Firma prowadząca działalność CSR wraz z poprawą wizerunku zyskać może także przewagę na rynkach polskich i zagranicznych. Powodem jest stale zwiększająca się świadomość społeczna. Zauważyć można, że czynnikiem, który co raz bardziej wpływa na decyzje zakupowe konsumentów, jest odpowiedzialność marki względem środowiska i społeczeństwa. Zwiększająca się uważność klientów względem oferowanych przez firmy produktów lub usług sprawia, że działania z zakresu CSR stają się nie tylko wyborem, a koniecznością.

Chcąc poprawić wizerunek marki i zwiększyć jej zyski – zainwestuj w działania CSR. My pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązania, realizujące cele Twojego biznesu.

 

Zobacz także: Eventy promocyjne 360

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej