Rodzaje i elementy wydarzeń hybrydowych

Mateusz Macyszyn
3 lata temu

Na początek zajmiemy się różnicami pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi eventami hybrydowymi oraz najczęstszymi przykładami każdego z nich.

Korporacyjne lub wewnętrzne eventy hybrydowe

Wydarzenia hybrydowe wewnętrzne to programy, które odbywają się z korzyścią dla wewnętrznych interesariuszy firmy, w tym pracowników, kierownictwa, personelu itp. Przede wszystkim dla wielu firm zebranie wszystkich wewnętrznych interesariuszy w jednym pomieszczeniu na spotkaniu jest prawie niemożliwe. Dlatego w tym miejscu do gry wchodzą pomysły na organizację wydarzenia hybrydowego. W związku z tym wybierz miejsce spotkania, na przykład siedzibę firmy, a następnie transmituj spotkanie na żywo do reszty firmy.

Poniżej znajduje się kilka przykładów popularnych wewnętrznych eventów hybrydowych:

  • Hybrydowe spotkania sprzedażowe. Istotnie w każdej korporacji.
  • Hybrydowe meetingi w korporacji. Bez wątpienia bardzo popularne w dużych organizacjach.
  • Większe spotkania zespołów.
  • Tygodnie międzynarodowe wystąpienia
  • Hybrydowe zebrania między działowe w firmie

Zewnętrzne wydarzenia hybrydowe

Profesjonalne eventy hybrydowe zewnętrzne to programy, które są skierowane do klientów, potencjalnych klientów, itp. Przekształcenie wydarzenia zewnętrznego na żywo w wydarzenie hybrydowe bezsprzecznie może pomóc przyciągnąć więcej uczestników i obniżyć emisję dwutlenku węgla.

Eventy zewnętrzne, które mogą być organizowane w formie spotkania hybrydowego, to m.in:

Elementy, cele i zalety tworzenia eventów hybrydowych

Istotnie ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na określenie celów dla organizacji wydarzenia hybrydowego, jak również zebranie wszystkich narzędzi potrzebnych do skutecznej realizacji tych celów. Poniżej przedstawiamy wspólne elementy, cele i zalety hybrydowego eventu.

Kluczowe elementy eventów hybrydowych

W wielu przypadkach klientów panuje powszechne przekonanie, że do organizacji wydarzenia hybrydowego potrzebny jest jedynie wirtualny dostawca usług czy platform streamingowych. Jednakże udany i kreatywny event hybrydowy wymaga tych samych elementów i funkcji, co event organizowany stacjonarnie. Istotnie, w połączeniu z doskonałym dostawcą wirtualnego streamingu, te elementy sprawią, że Twoja organizowana impreza hybrydowa będzie wielkim sukcesem.

Jak zaangażować uczestników podczas eventu hybrydowego?

Bez wątpienia treść jest prawdopodobnie jeszcze ważniejsza w przypadku tworzenia formy eventu hybrydowego, podczas gdy nie tylko uczestnicy obecni na miejscu muszą być zaangażowani. Ważnym aspektem jest, aby także wirtualni odbiorcy byli zaangażowani w całe wydarzenie. Jak zaangażować uczestników eventu online? Upewnij się, że wszyscy prelegenci są przygotowani, a ich prezentacje są angażujące, zarządzając ich treścią i ogólnym programem wystąpienia.

 

Meepla – platforma do organizacji wydarzeń online oraz hybrydowych

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej