Imprezy karnawałowe dla firm

Oferta dla firm na karnawał

Organizacja imprezy karnawałowej w 2024 – kiedy? 

W 2024 roku sezon imprez karnawałowych zacznie się tradycyjnie w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia i potrwa aż do 13 lutego. Oznacza to, że macie aż 39 dni i wyjątkowych okazji, aby zorganizować w swojej firmie event integracyjny, który idealnie wpisze się w wartości marki i potrzeby pracowników.  
 
Sezon zimowy 2023/2024 to pierwszy po pandemiczny okres, w którym eventy firmowe wracają w pełnej krasie, a karnawał to z pewnością jedna z najbardziej kreatywnych okazji do integracji w kalendarzu organizacyjnym wielu firm.  
 
Środek zimy w naszej szerokości geograficznej (która nas nie rozpieszcza) to również idealny czas, aby zadbać o morale pracowników, zintegrować zespół i spędzić wspólnie wartościowy czas. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad organizacją imprezy karnawałowej, zacznij od wytypowania strategicznych celów eventu oraz zbudowania jego tożsamości, lub powierz kompleksową organizację eventu profesjonalnej agencji eventowej i zyskaj czas oraz pewność, że budżet na event zostanie wykorzystany w możliwie najlepszy sposób.

Bal karnawałowy czy tematyczna impreza kostiumowa?

Widok na gości przebranych w stroje z lat 20-tych, tańczących na parkiecie.

Karnawał to wyjątkowy czas i nietuzinkowa okazja, aby z klasycznego eventu integracyjnego stworzyć niezapomniane i kreatywne doświadczenie. Pomysłów na kreację wydarzenia jest sporo, ale która koncepcja okaże się sukcesem w Twojej firmie? W ostatnich latach bardzo popularne stały się eventy tematyczne takie jak: impreza w stylu lat 20-stych, The Great Gatsby Party, Alicja w Krainie Czarów, czy Casino Royale Party. Warto pamiętać, że choć popularne rozwiązania, często się sprawdzają, ciekawych opcji jest o wiele więcej i w organizacji eventów ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!  
 
Tak też zarówno klasyczny bar karnawałowy, jak i tematyczną imprezę przebieraną można ograć na wiele sposobów – oczywiście w zależności od grupy docelowej jaką stanowią uczestnicy eventu. Możemy oprzeć temat przewodni eventu zarówno na stylistyce wybranej przez nas dekady czy epoki, jak i na popkulturowych trendach, filmach, lub nawet inspirujących miastach – najważniejsze, aby temat rezonował z odbiorcami i inspirował ich do podjęcia konkretnych działań (wzięcia udziału w evencie, zaangażowania się przed wydarzeniem, jak i w jego trakcie).

Kilka trendujących tematów imprez karnawałowych na 2024 rok to między innymi: 
 

Widok na salę, w której pod nadzorem tancerki goście uczą się tańca w ramach imprezy karnawałowej.

Samba Party – klasyczna impreza karnawałowa, luźno nawiązująca do słynnego karnawału w Rio, gdzie uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i pióropusze oraz bawią się w rytm brazylijskiej samby. Goście w trakcie imprezy uczą się tańca oraz raczą kolorowymi koktajlami i cateringiem inspirowanym kuchnią południowoamerykańską.  
 
Retro Karnawał – impreza przebierana w stylu karnawału rodem z polskich lat 90-tych. Impreza skierowana głównie do millenisalsów i pokolenia X, którzy świetnie pamiętają próby stworzenia wyjątkowych strojów karnawałowych z niczego (przeważnie przez nasze mamy i babcie!). Główna zasada imprezy to strój DIY (zrób to sam), w który ubralibyśmy się jako dzieci dorastające w latach 90-tych. Sentymentalna podróż w czasie gwarantowana😉 

Carnival of Venice Party – impreza inspirowana najpopularniejszym karnawałem w Europie, w której uczestnicy ubierają okazałe maski i stroje rodem z XVIII wieku. To temat przewodni, który świetnie sprawdzi się, gdy planujemy zorganizować event o bardziej eleganckim charakterze. Idealny pomysł na bal maskowy z klasą.

Scenografia, dekoracje i materiały graficzne podczas imprezy karnawałowej

Scenografia imprezy karnawałowej to aspekt, który nadaje ton całemu wydarzeniu. Planując event, już od początku zatem warto mieć na uwadze, że wszystkie elementy brandingu powinny być spójne z ogólną koncepcją i kreacją wydarzenia. Projektując elementy dekoracyjne i scenografię warto wprowadzić rozwiązania przyjazne dla środowiska, takie jak: korzystanie z wypożyczalni scenograficznej, wykorzystanie elementów dekoracyjnych z recyklingu czy ograniczenie zużycia plastiku podczas realizacji wydarzenia. To samo tyczy się materiałów graficznych – jak zawsze zachęcamy, aby większość komunikacji przed eventem odbyła się online, co wpływa znacząco na ograniczenie śladu węglowego eventu.

Oprawa muzyczna i animacje na evencie karnawałowym

Widok na scenę na której stoją muzycy i grają koncert podczas eventu. Oprawa muzyczna podczas firmowej imprezy karnawałowej to niewątpliwie klucz do sukcesu albo przepis na fiasko😉 Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniego DJ-a, artysty lub zespołu muzycznego, którzy nie tylko poderwą uczestników do tańca, ale również będą potrafili złapać klimat wydarzenia i chemię z publicznością.

Jak każda tego typu okoliczność, impreza karnawałowa rządzi się swoimi prawami. Jeśli planujecie oprócz potańcówki, zorganizować animacje i zabawy dla gości, warto, aby były one spójne z tematem eventu, budowały atmosferę imprezy i pojawiały się w odpowiednich momentach scenariusza eventu.  

Jakie eventy karnawałowe dla firm organizujemy?  

  • Tematyczne imprezy karnawałowe 
  • Carnival Party 
  • Karnawałowe imprezy integracyjne 
  • Karnawałowy bankiet 
  • Karnawałowe animacje dla firm 
  • Bal karnawałowy  
  • Karnawałowy event firmowy 

Z pomocą doświadczonej agencji eventowej, takiej jak Fabryka Wydarzeń, dobierzesz odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy i kompleksowo wcielisz w życie karnawałowy event! 

Współpraca  

Chcesz zorganizować niezapomniany bal karnawałowy, tematyczną imprezę karnawałową, ale nie wiesz od czego zacząć? 
Porozmawiajmy o potencjalnej współpracy! 

Wypełnij formularz kontaktowy poniżej lub zadzwoń do nas – numer telefonu znajdziesz w zakładce kontakt!