Impreza firmowa a employer branding

Mateusz Macyszyn
2 lata temu

Chcesz zorganizować wyjątkowe wydarzenie i po głowie chodzi Ci impreza firmowa? Wspaniale! To idealny pomysł, który przyniesie Ci korzyść także w obszarze employer branding. Co to takiego i jak impreza firmowa może w tym pomóc? 

Organizując event firmowy, trzeba mieć świadomość, że przebieg takiej imprezy rzutuje na cały wizerunek firmy. Nie tylko w oczach biorących w nim udział pracowników, ale także branży i potencjalnych współpracowników. 

Co zatem zrobić i na czym się skupić, by impreza firmowa była murowanym sukcesem i wspierała employer branding Twojej firmy? 

Co to jest impreza firmowa?

To nic innego jak wydarzenie organizowane przez dane przedsiębiorstwo, co ważne – na jego koszt. 

Impreza firmowa może być zorganizowana dla: pracowników i ich rodzin, współpracowników, kontrahentów, potencjalnych klientów, a nawet dla przedstawicieli mediów. 

Pewnie sam niejednokrotnie brałeś udział w tego typu evencie. Impreza integracyjna ma zacieśnić relacje wśród pracowników, co docelowo przełoży się na ich lepszą współpracę. 

Tego typu wydarzenia też m.in. kreują wizerunek Twojej firmy w oczach nie tylko obecnych podwładnych, ale również tych, którzy w przyszłości dołączą do Twojego zespołu. 

Pamiętaj, że impreza firmowa to nic innego jak inwestycja, która ma przynieść Twojej firmie korzyści i spełnić jej zamierzone cele. Dlatego też, jeśli stoisz przed decyzją dotyczącą przygotowania wydarzenia – zobacz, jak się do tego zabrać. 

Jak zorganizować imprezę firmową?

Warto na początek ustalić jedną rzecz: impreza firmowa i jej organizacja nie jest taka prosta, jakby mogło się wydawać.

Tak, dasz radę stworzyć ją własnymi siłami, jednak jak zauważyłeś – od tego zależy wizerunek Twojej firmy. Dlatego też nie bój się skorzystać z pomocy profesjonalistów, czyli wykwalifikowanej agencji eventowej. 

Czemu to takie istotne? Dobrze zaprojektowana integracja firmowa przyniesie Twojemu biznesowi wiele korzyści. Jednak, zanim to nastąpi i będziesz mógł zbierać owoce tej pracy, chcemy pokazać Ci, że impreza integracyjna dla pracowników to liczne kwestie, dopiero dzięki którym można nazwać ją perfekcyjnie zorganizowaną. 

Impreza firmowa – najważniejsze kwestie 

Pierwszym krokiem do organizacji imprezy firmowej jest oczywiście pomysł i koncepcja na całe wydarzenie. Czy ma być kameralne czy jednak dla większej ilości osób? Czy ma być to konferencja a może piknik pracowniczy? Impreza hybrydowa czy impreza online? Impreza firmowa tematyczna czy jednak bez żadnego motywu przewodniego?

Jak widzisz, pytań jest wiele, ale nic się nie martw – wystarczy odpowiednie planowanie, które z pomocą agencji eventowej będzie proste i bezproblemowe. 

Wykwalifikowana kadra event managerów podpowie i zaproponuje takie pomysły, dzięki którym impreza firmowa będzie pewnym sukcesem. 

W jakich najważniejszych kwestiach organizacyjnych odciąży Cię agencja eventowa? Jest to m.in.:

 • wybór najodpowiedniejszego miejsca, w którym odbędzie się impreza firmowa, 
 • propozycje na atrakcje dobrane do uczestników i gości eventu, 
 • interesujące animacje i konkursy angażujące odbiorców, 
 • dobrany catering i menu odpowiedni dla imprezy firmowej,  
 • wybór scenografii,  
 • zaproponowanie koncepcji brandingu całego eventu,
 • zadbanie o fotorelację i wideorelację z całego wydarzenia. 

Agencja eventowa Fabryka Wydarzeń zadba, by Twoja impreza firmowa (Wrocław i okolice) była strzałem w dziesiątkę! 

Employer branding – co to?

To nic innego jak budowanie pozytywnego wizerunku firmy jako pracodawcy. Głównym zadaniem employer brandingu jest dążenie do tego, by obecni i przyszli pracownicy postrzegali Twoje przedsiębiorstwo jako atrakcyjną firmę do budowania i rozwoju swojej kariery. 

Employer branding – definicja: 

Employer Branding (EB z ang. budowanie marki pracodawcy) to wszelkie działania podejmowane przez firmę po to, by kreować wizerunek firmy jako pracodawcy z wyboru.  

Działania employer branding skupiają się więc wokół wszystkich czynności, dzięki którym Twoja firma będzie kojarzyć się jako miejsce, w którym po prostu warto pracować. 

Employer branding – najważniejszy podział 

W kontekście organizacji eventu firmowego warto także poruszyć kwestię podziału samego employer brandingu. Dzięki temu łatwiej wybierzesz sposób działania i odbiorców, do których skierujesz przygotowywaną przez siebie imprezę.

Employer branding dzielimy na:  

 • wewnętrzny – skupia się głównie na budowaniu pozytywnego wizerunku pracodawcy wewnątrz firmy, wśród aktualnie zatrudnionych pracowników. Działania podjęte w ramach wewnętrznego employer brandingu będą więc miały na celu kreowanie przyjaznych doświadczeń osób, które pracują w Twojej firmie. 
 • zewnętrzny – działa na podobnych zasadach, jak wewnętrzny, jednak różni się odbiorcami. W tym przypadku skupiasz się na budowaniu pozytywnego wizerunku organizacji wśród osób, które jeszcze nie pracują w Twojej firmie. To doskonała szansa, by pokazać ludziom z zewnątrz, dlaczego akurat z Tobą warto pracować. To także okazja, by pozyskać cenne kontakty do osób, które wniosą cenne umiejętności i doświadczenie i które pomogą Ci rozwijać biznes. 

Obecni pracownicy to naturalni ambasadorzy Twojej marki, dlatego tak ważne jest, by o nich nie zapominać! 

Z kolei to, jak zaprezentujesz swoją firmę na zewnątrz będzie wpływać na to, jak postrzegają ją potencjalni pracownicy i cała branża.  

Korzyści employer brandingu 

Jakie korzyści dla Ciebie jako pracodawcy ma employer branding i dlaczego warto skupić się na tego typu działaniach? 

5 powodów, które udowodnią Ci skuteczność employer brandingu: 

 1. integracja obecnego zespołu, zwiększenie zaangażowania, tworzenie pozytywnych doświadczeń wśród pracowników,  
 2. brak problemów z pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowników, którzy do zespołu wniosą nie tylko cenne doświadczenie, ale również i świeże spojrzenie, 
 3. łatwość w nawiązywaniu kontaktów biznesowych – o wiele chętniej nawiązuje się współpracę z firmą o ugruntowanej pozycji i co najważniejsze – o dobrej opinii nie tylko w oczach branży, ale również pracowników, 
 4. stabilny i zadowolony z pracy zespół, któremu nie grozi ciągła rotacja to klucz do sukcesu – dzięki temu firma może rozwijać się w szybszym tempie niż jej konkurencja, 
 5. spójna komunikacja wewnątrz i na zewnątrz firmy – pokazywanie organizacji jako miejsca, w którym liczy się pracownik i jego rozwój.

Impreza firmowa a employer branding

Jak już pewnie zauważyłeś, impreza firmowa jest jednym z działań, które w bardzo dobry i przede wszystkim skuteczny sposób wspomaga działania employer brandingu. 

W zależności od formy, jaką impreza przybierze – czy to będą pikniki firmowe czy gale i bankiety – profesjonalnie zorganizowane wydarzenie pomoże Ci zaistnieć w jeszcze lepszym świetle w oczach pracowników, kontrahentów i przyszłych współpracowników. 

Impreza firmowa to nie tylko okazja do zintegrowania pracowników, podniesienia ich morali czy docenienia ich ciężkiej pracy. 

To także szansa, by o Twojej firmie zrobiło się głośno w branży – i to z samych pozytywnych powodów! 

Dlatego, jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto inwestować w tego typu działania, możemy podpowiedzieć Ci, że tak – impreza firmowa wspierająca employer branding to strzał w dziesiątkę do tworzenia pozytywnego wizerunku Twojego przedsiębiorstwa jako firmy, w której warto pracować. 

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej