Hybrydowa integracja firmowa – jak ją zorganizować?

Mateusz Macyszyn
1 rok temu

Hybrydowa integracja firmowa ma w ogóle się prawo udać? Oczywiście, że tak! Ważne jednak, by wiedzieć jak podejść do organizacji tego typu wydarzenia. Wrzucenie linka do wirtualnego spotkania to o wiele za mało, by uznać taki event za udany. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? 

Prowadzisz firmę, ze względu na pracę zdalną część zespołu rozproszona jest po całej Polsce. Chcesz zorganizować integrację zespołu stacjonarnie w biurze, jednak docierają do Ciebie głosy, że z przyczyn logistycznych większość pracowników nie da rady wziąć w niej udziału. 

W takiej sytuacji nie musisz rezygnować ze swojego pomysłu. Wystarczy odrobina możliwości technologii, kreatywności i integracja może się bez przeszkód odbywać w formie… hybrydowej! To rodzaj wewnętrznego wydarzenia w firmie, które również można zorganizować równocześnie na dwóch płaszczyznach!

Jedyne co musisz zrobić to wybrać miejsce, w którym odbędzie się spotkanie np. siedziba firmy, a następnie wybrać odpowiednie narzędzie do transmisji live eventu do pozostałych, zdalnie pracujących uczestników!

Hybrydowa integracja firmowa – dlaczego warto ją zorganizować? 

Każdy ze swojego doświadczenia wie, że już w formie stacjonarnej integracja daje wiele korzyści: zbliża ze sobą zespół, pracownicy mogą się lepiej poznać, co tylko przekłada się na lepszą komunikację w codziennych zadaniach.

To także okazja, by po prostu świetnie spędzić czas w otoczeniu ludzi, którzy przejawiają pasję do tej samej branży, a to bez dwóch zdań umocni więź całości jako zespołu. 

Najważniejszą rzeczą integracji firmowych jest jednak poznanie swoich koleżanek i kolegów z pracy prywatnie. To niepowtarzalna okazja, kiedy nie gonią żadne deadline’y, można w bezpiecznej przestrzeni opowiadać o swoich ulubionych zajęciach, hobby czy np. podzielić się tytułem swojego ulubionego filmu. 

Te same korzyści daje także integracja firmowa w wersji hybrydowej. Ten typ wydarzenia to również zebrać wspólnie cały team, bez względu na to, czy część mieszka w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Rzeszowie – dzięki możliwościom jakie daje hybrydowa forma eventu, każdy z pracowników ma poczucie, że jest wartościową częścią zespołu.   

Jak zaangażować cały zespół? 3 kluczowe sposoby

Zastanawiasz się pewnie, jak taka integracja na odległość może wyglądać. Co zrobić, żeby zarówno osoby na miejscu w biurze, jak i te, które biorą udział w integracji z zacisza swoich domów, mogły cieszyć się wspólnie spędzonym czasem? 

Dzięki dostępnym na rynku narzędziom nie musisz się martwić, że zabraknie Wam ku temu powodów. Wystarczy, że oprócz rozmów przeznaczysz również czas na wspólne gry i zabawy

3 sprawdzone sposoby, by zaangażować cały zespół na hybrydowej integracji firmowej:

  • pytania i odpowiedzi – sesja Q&A to zawsze dobry pomysł, by zbliżyć do siebie zespół. Przygotowane wcześniej pytania mogą zostać bez problemu wyświetlone na ekranach osób, które biorą udział w integracji przy pomocy swojego komputera. A o co pytać? Hobby, książki, filmy, gry…, czyli o wszystko to, co pomoże Wam się bliżej poznać! 
  • quizy – filmowy, książkowy, obyczajowy a może na temat firmy lub teamu? Jako organizator możesz puścić wodze fantazji i przygotować taką zabawę, która upłynie Wam w wesołej i sympatycznej atmosferze; 
  • ankiety – dzięki hybrydowej formie wydarzenia możecie pozwolić sobie na tego typu formę zaangażowania uczestników. Dzięki odpowiednim programom do organizacji tego typu integracji przygotowane wcześniej materiały – w tym także ankiety – zostaną wyświetlone bez najmniejszych problemów. To z pewnością zwiększy interaktywność spotkania, a osoby biorące udział w integracji online nie będą czuć się pominięte. 

Pamiętaj, że najważniejsza jest nie tylko satysfakcja pojedynczych uczestników, ale przede wszystkim ich poczucie, że zbliżyli się do siebie jako zespół. 

Meepla – platforma do eventów online

Programem, który jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby hybrydowej integracji firmowej, jest Meepla stworzona przez firmę Fabryka Wydarzeń z Wrocławia

To nic innego jak platforma umożliwiająca transmisję równoległą – w rezultacie wszyscy członkowie Twojego teamu, którzy nie mogą być na miejscu w biurze, mogą w integracji uczestniczyć z dowolnego miejsca! Wystarczy jedynie dostęp do internetu.  

Platforma pozwala na tworzenie spersonalizowanych eventów, dzięki czemu możesz zaplanować wydarzenie w taki sposób, aby osoby biorące w nim udział online mogły być odpowiednio zaangażowane w integrację i nie czuły się pominięte.  

Meepla daje Ci możliwość zarządzania czasem i harmonogramem wydarzenia. Spędź ze swoim zespołem tyle czasu, ile potrzebujecie bez żadnych obaw.  

Dodatkowo przygotuj interaktywne treści takie jak ankiety czy prezentacje i zaangażuj w ten sposób cały team – oczywiście z naciskiem na osoby biorące udział w wydarzeniu online! 

I co najważniejsze z perspektywy hybrydowej integracji firmowej – Meepla to możliwość płynnej komunikacji z uczestnikami w trakcie całego eventu.

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej