Czy warto organizować eventy promocyjne 360°?

Mateusz Macyszyn
2 lata temu

Kompleksowo, profesjonalnie i z pomysłem to główne zalety, którymi charakteryzują się eventy promocyjne 360° organizowane przez profesjonalne agencje. Jeśli zastanawiasz się, co Twoja firma może zyskać na zorganizowaniu takiego wydarzenia i jakie ogólne korzyści ono ze sobą niesie – śpieszymy z odpowiedzią!

Wprowadzenie nowego produktu na rynek, przedstawienie nowej branżowej inicjatywy a może szersze wyjście na rynek marki ze swoją konkretną ofertą  – w każdym z tych wypadków świetnie sprawdzi się event promocyjny. 

Zobacz, co jeszcze mogą zaoferować Twojej firmie! 

Czym są eventy promocyjne dla firm? 

Event promocyjny to nic innego jak okazja do kreatywnego zwrócenia uwagi na konkretny produkt lub produkty Twojej firmy.

To także część strategii marketingowej, dzięki której przy użyciu wszystkich dostępnych środków i wykorzystaniu odpowiednich kanałów o wydarzeniu robi się bardzo głośno, co w rezultacie prowadzi do osiągnięcia Twojego zamierzonego celu. Może być to np. sprzedaż biletów, czy zebranie darowizn.  

Event promocyjny jest więc dla firmy ogromnie ważnym wydarzeniem, od którego może zależeć powodzenie wcześniej ustalonych zamierzeń. Promocja eventu ma pomóc w osiągnięciu celów samego wydarzenia, dlatego też koncentruje się bezpośrednio tylko na nim.  

Jak to robi? Poprzez całościowe wykorzystanie brandu firmy, grupy docelowej i dostępnych kanałów komunikacji określonych przez np. dział marketingu lub badania rynku.

Z kolei eventy promocyjne 360° to KOMPLEKSOWA obsługa wydarzenia, począwszy od profesjonalnego przygotowania kreatywnej koncepcji, a kończąc na kontakcie z mediami czy zadbanie o fotorelację i wideorelację prosto z miejsca imprezy.  

Eventy promocyjne 360° skupiają się więc nie tylko na promowaniu wydarzenia, ale także na całościowym podejściu do jego organizacji. 

Eventy promocyjne. W tych obszarach nie ma sobie równych

Wiesz już co to event promocyjny i jakie jest jego główne założenie. Warto teraz przyjrzeć się konkretnym przykładom wydarzeń, które możesz organizować w jego ramach.

Przykładem eventu promocyjnego 360° jest: 

Launch produktu 

To nic innego jak wprowadzenie najnowszego produktu marki na rynek. Launch produktu należy rozpocząć od planowania na 4 do 6 miesięcy przed oficjalną datą premiery. 

Dzięki temu będziesz miał czas nad zastanowieniem się, w jaki konkretny sposób chcesz, by całe wydarzenie przebiegło. Nie zapominaj jednak o najważniejszym: tego typu event ma poinformować Twoich Klientów, współpracowników, partnerów i inne firmy z branży o tym, że wypuszczasz na rynek nowy produkt. 

Od efektywności tego eventu zależy m.in. sukces finansowy nowego produktu. Dlatego współpracując z profesjonalną agencją, możesz być pewien, że tak ważne wydarzenie zostanie przygotowane kompleksowo, z dbałością o każdy szczegół. 

Roadshow

Różne lokalizacje, jeden cel – dotrzeć do Twojej grupy docelowej. Roadshow to wydarzenia, które często odbywają się równocześnie w kilku miejscach. 

Bez wątpienia to eventy, które niosą ze sobą ogromną wartość. W roadshow zaangażowani są często prelegenci biorący udział w panelach dyskusyjnych. Dzięki temu pojawia się przestrzeń na szersze opowiedzenie o produktach, usługach czy o planach firmy.

Roadshow to także liczne demonstracje i wychodzenie z produktem do Klienta. Tego typu wydarzenia dają niebywałą szansę na zebranie feedbacku od odbiorców, na których najbardziej Ci zależy. Dlatego tak istotne jest przygotowanie planu działania, by jak w największym stopniu wykorzystać nadarzającą się okazję.  

Współpraca z agencją eventową pomoże Ci nie tylko w sposób jasny, ale też kompleksowy przygotować całe wydarzenie.

Targi branżowe 

Wydarzenie, na którym warto pokazać się z jak najlepszej strony nie tylko przed Klientami, ale również przed innymi firmami z branży. 

Targi branżowe to przestrzeń, w której możesz zademonstrować swoje najnowsze produkty czy usługi, a także nawiązać wiele kontaktów biznesowych. 

To także niesamowita okazja, by podjąć wspólne działania z mediami, by pokazać się szerzej potencjalnym Klientom. 

Bez względu na to, czy mówimy o targach krajowych, czy międzynarodowych – warto do takiego eventu promocyjnego się przygotować z pomocą profesjonalnej agencji. Dzięki temu wizerunek firmy może tylko zyskać!  

Czy warto organizować eventy promocyjne 360°? 

Tak, tak i jeszcze raz tak! Jak wspomnieliśmy, eventy promocyjne są głównie tworzone w celach biznesowych. Marki sięgając po tę formę organizacji wydarzeń, chcą osiągnąć konkretne i ważne dla danego przedsiębiorstwa cele.

Czego więc można oczekiwać po kompleksowej organizacji eventu promocyjnego 360°? Przede wszystkim tego typu wydarzenie pomaga Twojej firmie:

  • wprowadzić nowy produkt na rynek,
  • promować szerzej aktualną ofertę, 
  • zyskać nowych partnerów biznesowych, 
  • otworzyć się na nową grupę Klientów, 
  • nawiązać bezpośredni kontakt z aktualną grupą docelową, 
  • pokazać się przedstawicielom mediów,
  • dać jasny komunikat rynkowi: JESTEŚMY!. 

Z perspektywy firmy, która tego typu wydarzenie zleca profesjonalnej agencji eventowej, zyskujesz nie tylko spokój ducha, nerwów i energii, ale także przewodnika, który bez najmniejszych przeszkód przeprowadzi Cię przez cały proces. 

Eventy promocyjne to bezapelacyjnie istotne wydarzenia dla każdej firmy. Warto więc zasięgnąć pomocy agencji, takiej jak Fabryka Wydarzeń, która dzięki swojemu know-how nie tylko stworzy niezapomnianą imprezę, ale będzie także wspierać Twoje pomysły na każdym etapie współpracy. 

Jak zorganizować event promocyjny 360°

Może się wydawać, że jest to bardziej skomplikowany proces niż w przypadku “zwykłych” imprez. Fakt, pracy przy organizacji eventów promocyjnych 360° jest więcej, jednak z perspektywy osoby, która zgłasza się do agencji eventowej – niewiele się taka współpraca różni. 

Przede wszystkim, by zorganizować udany event promocyjny, trzeba zrozumieć główny cel, jaki przyświeca temu wydarzeniu. Następnym krokiem jest dobranie grupy docelowej oraz głównego komunikatu, który chcemy nim przekazać. 

Wiesz, jakiego typu wydarzenie promocyjne chcesz zorganizować? Masz pomysł na motyw przewodni? To świetnie! Ostatnim, najważniejszym krokiem jest skontaktowanie się z agencją eventową, która wcieli Twoje wszystkie koncepcje w życie.

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej