Event tematyczny – czy warto go organizować?

Mateusz Macyszyn
3 lata temu

Event tematyczny – czy warto go organizować?

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na podsumowanie roku pracy i podziękowanie pracownikom, integrację zespołu czy nagrodzenie go. Jednym z nich jest impreza tematyczna. Wydarzenie, które zawsze robi spektakularne wrażenie i zostaje w pamięci uczestników na długie lata. Pokazuje, że pracodawca dba o dobre samopoczucie pracowników, troszczy się o utrzymanie relacji i miłą atmosferę pracy.

Firma organizująca eventy tematyczne oraz inne wydarzenia integrujące zespół inwestuje nie tylko w rozwój teamu. Jest to inwestycja także w szeroko rozumiany employer branding. Pracodawca dbający o satysfakcję pracowników i dobrą atmosferę pracy wpływa tym samym na swoją atrakcyjność na rynku pracy. Firma budząca pozytywne skojarzenia i dobrze oceniana przez osoby w niej zatrudnione, będzie cieszyć się większym zainteresowaniem, otwierając sobie tym samym dostęp do najbardziej wartościowych pracowników. Zespół zbudowany z ludzi ceniących swojego pracodawcę i czerpiących satysfakcję z pracy będzie natomiast bardziej efektywny i skuteczny w realizacji wspólnie założonych celów.

 

O czym pamiętać organizując imprezę tematyczną?

Wiedząc, że warto zorganizować imprezę tematyczną, nie możemy zapominać, że nie jest też łatwo. Organizacja takiego wydarzenia wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jest czasochłonna i wymaga odpowiedniego zaangażowania. Warto dodać, że wyzwaniem jest wykreowanie oryginalnego tematu. Tematu, który będzie jednocześnie interesujący dla gości i możliwy do zrealizowania, także w kontekście bezpieczeństwa uczestników. Należy pamiętać, że niektóre pomysły, choć wydawać się mogą idealne, nie przyniosą zamierzonych efektów. Wręcz przeciwnie, mogą zakończyć się niespodziewanym wypadkiem.

 

Jak zaplanować imprezę tematyczną?

Z doświadczenia wiemy, że im wcześniej rozpoczniesz pracę nad projektem, tym lepiej. Będziesz mieć więcej czasu na wysyłkę zaproszeń, a goście na wymyślenie stosownego przebrania. Pomoże Ci to także w znalezieniu właściwego miejsca, które będzie dopasowane nie tylko do ilości uczestników, ale i do tematu Twojego wydarzenia. Dłuższy czas organizacji pozwoli również na dokładniejsze rozplanowanie scenografii. Pamiętaj, że to bardzo ważny element, który szczególnie wpływa na ocenę gości.

Mamy doświadczenie w organizacji imprez tematycznych i z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą. Wspólnie wypracujemy koncepcję, która będzie zarówno bezpieczna jaki i niepowtarzalna!

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej