Kontakt: +48 726 148 186 | e-mail: biuro@fabrykawydarzen.com

BTL

Co oznacza skrót BTL?

Skrótem BTL określa się wszystkie działania reklamowe skierowane do konkretnego odbiorcy. Zaliczamy do nich wszelkiego rodzaju materiały drukowane, rozpoczynając od standardowych ulotek, poprzez wizytówki, woblery, standy, aż po inne materiały promocyjne tzw. gadżety. Szeroka gama dostępnych rozwiązań umożliwia dopasowanie formy reklamy do założonych celów, po to by przy minimalnym nakładzie, uzyskać jak najlepsze rezultaty. Choć stosowanie materiałów BTL, w dobie wszechobecnego Internetu może wydawać się zbędne, przy odpowiednim wykorzystaniu ich potencjału zapewni większą skuteczność prowadzonych działań.

 

 

Dlaczego warto uwzględnić materiały BTL przy planowaniu działań reklamowych?

Dobre opinie na temat marki często mają podłoże emocjonalne. Z tego powodu stosowanie w komunikacji firmy, technik marketingu sensorycznego pomoże wpływać na pozytywne doświadczenia odbiorców. Istnieje wiele sposobów wykorzystywanych przy budowaniu właściwej percepcji marki. Jednym z nich są drukowane materiały reklamowe, które oddziałują na zmysły klientów – najbardziej poprzez dotyk oraz wzrok. Dostosowane odpowiednio do grupy docelowej i wartości firmy mogą przynieść wymierne rezultaty.  

 

Jak zaplanować dystrybucję materiałów BTL?

Żeby jednak stosowanie drukowanych materiałów reklamowych przyniosło Twojej firmie oczekiwane korzyści, należy zdać o właściwą logistykę. Istotne jest określenie właściwej grupy docelowej, ponieważ to ona będzie determinowała obszary dystrybucji materiałów BTL. Wybieramy takie środki i miejsca reklamy, które dają największe szanse na kontakt z potencjalnymi odbiorcami. Opracowanie właściwych punktów styku marki z klientem jest tu kluczowym elementem, ponieważ pozwoli zadbać o rozsądne wykorzystanie budżetu reklamowego. Zadbaj o to by Twoja firma, była wyposażona w wysokiej jakości materiały firmowe. Umieszczaj swoje reklamy w miejscach odwiedzanych przez osoby z grupy docelowej, zadbaj obecność na targach, buduj świadomość marki, a z pewnością zostaniesz zauważony i doceniony przez klientów.  

 

 

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu materiałów BTL?

Przy planowaniu tego działań z zakresu BTL należy pamiętać także o unikalności udostępnianych materiałów reklamowych. W dzisiejszych czasach uwaga odbiorców jest rozproszona pomiędzy wirtualnym światem a rzeczywistością. Żeby przyciągnąć wzrok potencjalnego klienta, należy wyróżnić się na poziomie oryginalnego designu lub pomysłu, często idącego też w parze z użytecznością (np. gdy klient może wykorzystać materiał reklamowy w codziennym życiu). Warto zadbać także o spójną identyfikację wizualną, to ważny element, który da Twojej marce szansę na pozostanie na w świadomości odbiorców. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza na początkowym etapie budowania brandu.

Jeśli chcesz zwiększyć szansę, na dotarcie z przekazem reklamowym do osób z Twojej grupy docelowej, bądź wspólnie opracować spójne wizualnie materiały BTL – zapraszamy do kontaktu.

 

Kategoria:

BTL

Tagi:

fabryka wydarzeń

marketing

wizerunek

BTL

branding 

 

Opinie zadowolonych Klientów

Agencja prowadząc działania przygotowujące do realizacji wykazała się pełnym profesjonalizmem, będąc elastyczna w stosunku do sugestii i zmian. Współpraca przebiegła bardzo sprawnie z uwzględnieniem wszystkich wytycznych Organizatora.

RAFAKO S.A.

Bardzo wysoko oceniamy jakość, profesjonalizm i dobrą organizację zleconego zadania, tym samym mamy przyjemność zarekomendowania Fabryki Wydarzeń jako Partnera godnego polecenie w organizowaniu imprez firmowych.

Intive S.A.

Mając już wieloletnie doświadczenie we współpracy z agencjami eventowymi, z pełnym przekonaniem polecamy firmę Fabryka Wydarzeń Mateusz Macyszyn, jako wiarygodną i profesjonalną firmę.

Grupa Seppeler, Ocynkownia Śląsk

Dzięki szybkiemu i racjonalnemu reagowaniu na nieprzewidywane sytuacje skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie przebiegło w sposób kontrolowany i w bardzo miłej atmosferze.

Antalis Poland

Doprecyzowanie oczekiwań Klienta i zwrócenie uwagi na potrzeby konkretnego eventu, a także na rozwiązania technicznie mając zastosowanie w danej sytuacji, to podejście zdradzające znajomość branży i wyobraźnię – niezbędną w tej materii.

Centrum Historii Zajezdnia Wrocław

Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie i kompetencje animatorów, jakość atrakcji przygotowanych dla naszych gości, cateringu, sprawność organizacyjna, w tym dbałość o najmniejszy detal spotkania.

NZOZ Twój Lekarz

Wydarzenie miało charakter wyjazdowy, dlatego jesteśmy pełni uznania za wykonanie eventu i dostosowanie się do naszych oczekiwań. Z przyjemnością stwierdzamy, że poziom świadczonych usług był na wysokim poziomie, a Agencja wywiązała się terminowo ze swoich zadań.

Poligal Polska

KONTAKT

Zapraszamy do współpracy. Dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć satysfakcjonującą
i spełniającą wszystkie cele wydarzenia ofertę

Tel.: +48 726 148 186
E-mail: biuro@fabrykawydarzen.com

Fabryka Wydarzeń
ul. Ostrowskiego 30, 53-238 Wrocław

 
Copyright © 2019 Fabryka Wydarzeń. All rights reserved.