Dlaczego robimy audyt wizerunkowy?

Mateusz Macyszyn
3 lata temu

Promocja

A może nie wszyscy potencjalni konsumenci słyszeli o jej istnieniu firmy i dostępnych produktach? Przeprowadź audyt wizerunkowy, aby ocenić obecny kształt i spojrzenie Klientów na Twoją firmę. Dzięki temu sprawdzisz, czy podejmowane kroki są skuteczne oraz w jakim kierunku warto w niedalekiej przyszłości inwestować zasoby materialne dla rozwoju marketingu i sprzedaży.

Audyt agencji Fabryka Wydarzeń to niezależna ocena wizerunku przedsiębiorstwa. Opiniujemy poziom stanu działań marketingowych, obszary wymagające poprawy oraz możliwości doskonalenia. Analiza ma na celu wykazanie, jak dana firma postrzegana jest przez potencjalnych odbiorców oraz kanały komunikacyjne do utrwalenia relacji sprzedażowych. Niezależna działalność doradcza i weryfikująca, której celem jest usprawnienie organizacji oraz wniesienie do niej wartości dodanej.

Dlaczego nie warto blokować inwestycji finansowych na działania marketingowe?

Nie musisz stosować dużych nakładów finansowych, aby kształtować wizerunek dla rozwoju sprzedaży. Wystarczą proste kroki komunikacyjne, aby dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Bez względu na budżet, możesz łatwo tworzyć relacje z myślą o przyszłości. To właśnie przy pomocy audytu wizerunkowego dowiesz się w jakim etapie jest firma i czy zastosowane metody okazują się efektywne.

Ocena efektywności

Wynik przeprowadzenia audytu wizerunkowego to raport, który wykazuje mocne i słabe strony wizerunku przedsiębiorstwa oraz polityki informacyjnej mającej na celu jej komunikację. Możesz zmienić swoją strategię budowania wizerunki i poprawić działania w rozwoju sprzedaży.

Jak przebiega audyt?

Określenie problematyki

Na tym etapie skupimy się na problemach w komunikacji sprzedaży oraz marketingu firmy. Analizujemy model obecnej strategii marketingowej oraz grup docelowych dla sprzedaży usług lub produktów.

Etap analizy firmy

Sprawdzamy wszystkie istniejące zasoby oraz procesy komunikacyjne występujące na linii Firma – Klienci. Oceniamy zachowania konsumentów w stosunku do marki oraz podejście Firmy do potencjalnych odbiorców. Badamy rynek oraz działania konkurencyjnych marek.

Etap podsumowania

Tworzymy raport z audytu wizerunkowego. W powstałym dokumencie otrzymasz pełną specyfikację i ocenę obecnych działań, informację o grupie odbiorców, a także wnioski z sugestiami dla zmian strategii na przyszłość.

 

Zobacz także: Eventy promocyjne 360

Ostatnie wpisy

Trendy i aktualności z branży eventowej